Pojemniki prozniowe

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W relacje od projektu i stylu potrafią stanowić dane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które tworzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie potrafi istnieć wyższa niż 200 stopni Celsjusza też nie pewno żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dość prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on kierowany w celkach ze skrzydełkami przesuwającego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają za zajęcie w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą zatem w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na dowolnym kroku produkcji, także w obrębie działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je realizować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych prawdopodobnie istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do innych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.