Nerwica bezsennosc

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stały się częstym tematem w obecnych czasach. Wynika toż ze kolei swego myślenia. Obecnie wszyscy żyjemy szybko i często brakuje nam momentu na odpoczynek, sen i regenerację. Oraz gdy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i serca. Może występować oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie rzecz z obecnego, iż ich reakcje ciała nie są właściwie sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle komunikują się z drugimi fobiami. Chory boi się takich spraw, więc jego ciało reaguje więc w "dziwny" i wyjątkowy sposób. Prowadzi temu błąd motywacji, energii do wykonywania, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to źli często zarzucają się na problemy ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą formą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna przerwać "błędne koło". Pacjent wspólnie z psychiatrą analizuje po kolei inne rzeczy z pełnego życia, podczas których posiadał objawy nerwicy. Dzięki temu obniża się jego środek i słaby przygotowuje się z autentycznymi rzeczami. W wybranych przypadkach potrzebne istnieje jednocześnie leczenie farmakologiczne. Ale same leki nigdy nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w związaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.