Kasa fiskalna w sklepie 2015

We jakichkolwiek sklepach, także internetowych, lecz jeszcze w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz drugich pojawiły się kasy fiskalne. I choć mężczyźni nie zawsze pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w sklepie, to teraz oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla użytkownika a możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Również to użytkownik kasy ustala, czy paragony ludzie do rozliczeń z fiskusem, planują być zamieszczane na profesjonalnej rolce w grupie papierowej, czy może powinny stanowić tylko zapisywane na cyfrowym nośniku.

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-erp-finanse-i-ksiegowosc/

W sukcesie klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego stronie. Część klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej a za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują naszych pracowników do sklepów, na stoiska w sercach handlowych czy do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się widzieć w charakterystycznym miejscu, i klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który może zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej potrafi wziąć udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu czy usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprezy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał poprawia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej pory przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.